Kapı Ve Kilit Güvenliği

Kapı Ve Kilit Güvenliği

Evinizin ön ve arka kapıları evinize girebileceğiniz en hızlı ve kolay yerlerdir. Tüm dış kapıların kalite ve güvenliğinin evinizi veya işyerinizi hırsızlara karşı korumanın ilk adımıdır. Kapı ve kilit güvenliği sizleri mekanınızda daha güvenli hissetmenizi sağlayacaktır.

Kapılar

Ön ve arka kapılarınızın kalitesi, üzerlerine takılan kilit kadar önemlidir. Daha kaliteli kapılar daha güvenlidir. Kapınızı zorla açmaya çalışan birine karşı daha fazla direnç sağlar.

İçi boş göbekli veya oluklu mukavva dolgulu kapıların, çelik veya masif göbekli ahşap kapılarla değiştirilmesini öneriyoruz.

Çift Kapı

Çift dış kapınız varsa, kapılardan birinin sabitlenmesi ve yalnızca bir kapının aktif olması önemlidir.

  • Kapılarda cam paneller varsa, desteklediğiniz kapının üstüne ve altına uzun sürgü cıvataları takın.
  • Aktif kapıya, çift silindirli, jimmy geçirmez bir sürgü takın. Bu kilit yalnızca aktif kapıyı korumakla kalmaz. Aynı zamanda iki kapıyı birbirine sıkı bir şekilde cıvatalar.

Kilitler

Hiçbir kilit bir evi, mağazayı veya ofisi hırsızlığa karşı dayanıklı hale getiremeyebilir. İyi kilitler izinsiz girişlere karşı etkili bir caydırıcı olabilir. Kilit ne kadar zorsa, suçlunun içeri girme girişiminde bulunma veya bunu başarma olasılığı da o kadar az olur.

Aşağıdaki kilit önerileri ve ipuçları, dış kapılarınız için daha iyi güvenlik sağlamanıza yardımcı olacaktır.

  • Dış kapılara sürgü kilitleri takın. Sürgüler bir kart veya ayar aracıyla kaydırılamaz, genellikle silindirin bükülmesini önleyen bir kayma halkası özelliği içerir. Kapıyı kilidin etrafında güçlendirmek için karşılık plakasına veya etrafı saran bir kapı korumasına sahiptir.
  • Kilitli Cıvata Jant Kilitlerini takın. Bunlar, kilit ve kilit karşılığının sıkı bir şekilde birbirine kenetlenmesi için çerçeveye monteli bir kilit karşılığına kilitlenen, dikey olarak hareket eden iki sürgüdür.
  • Kapılarınız dışarıya açılıyorsa açıkta kalan menteşelerinizin sağlam olduğundan emin olmalısınız. Davetsiz misafirlerin, pimleri çıkardıktan sonra kapıyı kilit üzerinde sallayarak içeri girememesi için kapınızın çıkarılamaz menteşe pimleriyle donatıldığından emin olun.
  • Duvar ile çerçeve arasındaki boşlukları doldurarak kapı çerçevelerinizi güçlendirin, böylece kapının çerçeveden çıkmasını zorlaştırın.
  • Çift silindirli kapı kilidi takarsanız, acil durumda çıkmanız gerekebileceği ihtimaline karşı anahtarı iç silindirde bıraktığınızdan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir