Çelik Kapı Kilitleri

Çelik kapı üreten firmaların tamamı müşterilerin , taleplerini karşılamak için çalışıyorlar. Müşterinin güvenli, sağlam, dayanıklı, uzun ömürlü ve rahatlık arayışlarını çelik kapı ile gideren bir faktör de kilit sistemidir. Müşteriye özel kilit, açma-kapama, güvenlik sistemleri alıcıyı memnun etme yönelik iyileştirmelerdir.

Çelik kapı son derece güvenli olmasının yanında bazen bazı problemler de yaratabiliyor. Çelik kapı kilidi dışarıdan gelen her türlü saldırıya karşı geliştirilen iyileştirmeler bazen kullanıcının aleyhine de dönebiliyor.

Hemen hemen her insan hayatımda en az bir kez kapının arkasında anahtar unutma durumu ile karşı karşıya kalmıştır. Anahtar kapının içinde kırılır veya kapı çeşitli nedenlere anahtar üzerindeyken kapanırsa ilk olarak sakin olmak gerekmektedir. Sonrasında kapının açılması için uygulanacak yöntemler kullanılmalıdır. Daha öncesinde tabiki kapımıza hangi kilidi seçtiğimizde önemlidir.

Kapı Kilidi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kapı kilidi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar kısaca aşağıda verilmiştir:

  • Kapının yapısı ve ihtiyacına uygun seçim yapılmalıdır.
  • Barel kilitlerin kırılması oldukça zordur. Bu yüzden dış çelik kapılar için oldukça uygundur. 
  • Barel kilitlerin zayıf noktası bulunduğundan bu kilitlerle birlikte tuzaklı kilitlerinde kullanılması oldukça avantajlıdır.
  • Çelik takviyeli barel kilitler, oldukça üstün bir güvenlik sağlar. Dışarıdan zorlama ile kırılması çok zordur. 
  • Tirajlı kilitler, barel kilitlere göre çok daha kolay kırılabiliyor. Bu yüzden önemli yerlere girişlerde tirajlı kilitler tercih edilmemelidir.
  • Bina yapısına uygun seçim yapılmalıdır. Kapının yanında cam varsa, mandallı kapı kilitleri tercih edilmemelidir. Çünkü hırsızlar camı kırarak mandalı çevirip içeri girebiliyor.

Teknolojik gelişmeler güvenlik derecelerinin artırılmasına imkan sağlıyor. Ev, ofis ve işyeri güvenli, sağlam, korunaklı ve dayanıklı kapı ve kilit sistemleriyle donatılıyor. Çelik kapının anahtarını herhangi bir şekilde yitirdiğinizde yapmanız gereken en doğru hareketin çelik kapı kilidi, göbeği ve kasaya zarar vermeden maymuncuk sistemleri kullanılarak uzman veya çilingir marifetiyle açılmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir