Çelik Kapı Kilidi Nasıl Açılır?

Çelik kapı günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Evlerde , iş yerlerinde güven hissetmek istediğimiz her alanlarda kullanıyoruz. Çelik kapıların sağlam , dayanıklı ve güvenli olup mekanı dış dünyadan izole etmeli. Ayrıca hızrsızlığa karşıda garanti sunmalıdır. Bunun içinde bir çok akıllı kilit sistemleri geliştiriliyor. Bununla beraber son teknolojide takip ediliyor. Akıllı kilit sistemlerine örnek olarak parmak izi, iris tanıma ve telefon ile kilitlenme özellikli sistemleri bulunmaktadır. Müşterilerin isteğine göre kilit sistemleri kullanılmaktadır.

Kilit sistemlerinin bizlere kolaylık sağlaması dışında , zorlukları da olacaktır. Kapının sıkışması , anahtarın kapının arka tarafında kalması gibi. Bu zorluklar çilingir sektörünün de gelişmesinde büyük bir role sahiptir. Çelik kapılar insanların sürekli satın aldığı bir ihtiyaç değildir. Bu yüzden çelik kapı alırken en ufak ayrıntısına dikkat etmeli ve güven veren kapıyı almalıdır. Çelik kapı hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilseniz bir uzmandan veya çilingirden yardım alabilirsiniz. Kapı alırken bir de sertifikalı ve TSE belgeli olup olmadığını sorun. Çelik kapılarda bulunması gereken özellikler güvenli, sağlam, dayanıklı, kaliteli ve estetik olmasıdır.

Çelik kapı kilidi nasıl açılır sorusu ortama ve şartlara göre zorluk veya kolaylığı beraberinde getirebiliyor. İlk akla gelen profesyonel bir çilingir hizmeti alamak olacaktır. Fakat elinizde yedek anahtar olsa bile arakasında anahtar unutulan çelik kapıyı açmakta zorluk çekeceksiniz. Aksi takdirde darbeyle ve zorlamayla açmaya kalkmayınız . Çünkü bu darbeler çelik kapının kilidine zarar verecektir.

Çelik Kapı Kilidi Açma Yöntemleri

Çelik kapı kilidi nasıl açılır sorusuna bir çok cevap , yöntem bulacaksınız fakat ilk işiniz kapıya zarar vermeden çilingir çağırmak . Kapıya veya kilide verdiğiniz zarar, çilingire ödeyeceğinizden daha masraflı olacaktır. Eğer böyle bir imkanınız yoksa sizlere bir kaç yötemden bahsedebiliriz. Bahsedeceğimiz bu yöntemler her kilit tipi için uygun değildir. Kilitli bir kapıyı anahtarsız açmak istiyorsak ; kredi kartını kullanabiliriz. Bu yöntem standart yaylı kilitli kapıları açılabiliyor. Kırılması sorun olmayak bir tane kredi kartı eğer yoksa esnek herhengi bir plastik kart seçelim. Kartı, kapı dili ile çerçevesinin arasına yerleştir ve çerçeveye doğru yasla. Kartı geriye bükerek dili kapının içine doğru ittiğinde kapıyı açacaksın.

Başka bir yöntem ise menteşe pimini çıkarmak .Bu yötemde bir tornavidayı menteşe ile pimin arasına yerleştiriyoruz. Tornavidanın arka kısmına çekiçle aşağıya doğru vurup pimlerin ğevşeyip çıkmasınız sağlıyoruz. Bu işlemi bütün menteşeler için yapıp kapının açılmasını sağlayabiliriz.

En son başvurmanız gereken yöntem çekiç ile menteşe kırmak . Bu yöntemi uygulamak yerine çillingir çağırmak daha akıllıca bir yöntem olacaktır. Çünkü bu yöntem çilingir çağırmaktan daha çok masraflı olacaktır. Eğer acilen kurtulmanız gereken bir durumdaysanız, kapı kolu ya da kilit göbeği kırılana kadar yukarıdan çekiçle vurmanız gerekecektir. Daha fazla yötem , daha ayrıntılı bilgiler için çelik kapı kilidi açma yötemlerine tıklarayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir